Chłapowo – dzielnica Władysławowa, położna nad Morzem Bałtyckim, gdzie rozciąga się piaszczysta plaża z klifem. Wschodnia część plaży łączy się z władysławowskimi tłumami, a zachodnia część zawsze swobodna, zdominowana spacerowiczami podążającymi brzegiem morza do Rozewia.

Nadmorską część Chłapowa obejmuje Nadmorski Park Krajobrazowy. Teren ten pozostając poza ingerencją człowieka stanowi w pełni naturalne środowisko.

Położenie Pensjonatu i Domu Wczasowego Koral w sąsiedztwie dużych kurortów nadmorskich takich jak Jastrzębia Góra, Jastarnia, Sopot czy Gdynia tworzą moc atrakcji turystycznych.

Atrakcją Chłapowa jest otwarty dla turystów malowniczy Wąwóz Chłapowski zwany przez Kaszubów „Rudnikiem” porośnięty niespotykanymi okazami roślin jak żółte zarośla żarnowca w okresie kwitnienia. U samego wejścia znajdują się ławki oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Na całej długości wąwozu są wytyczone ścieżki z pięknie wkomponowanymi ławeczkami, kładkami, poręczami i schodkami ułatwiającymi spacer czyniąc go bardzie przyjemnym. Brzeg wysokiego i stromego klifu nieustannie podmywany jest przez fale morskie.

Lokalizacja

Pensjonat Koral

Dom Wczasowy Koral